تاثیر مواد شیمیایی مختلف در صنعت و زندگی

تاثیر مــواد شیــمیایی مختلف در صنعت و زندگی

تاثیر مواد شیمیایی مختلف در صنعت و زندگی انسان ها از اهمیت خاصی برخوردار است به همین خاطر باید از مواد شیمیایی در صنعت وزندگی روزمره انسان ها استفاده شود که دارای تاثیرات مثبت زیادی باشد.به همین خاطر باید شرکت های واردکننده مواد شیمیایی بهترین برند آن را خریداری و برای مصرف در صنایع در اختیار متقاضیان آن قرار بدهند.

 

مواد شیمیایی بسیاری وجود دارد که بودن هر نوع از آن ها برای کاربرد مختلفی در صنعت و زندگی مورد نیاز است.بعضی برای تهیه کالاهای مصرفی،بعضی دیگر برای تولید انرژی و بعضی از آن ها نیز حتی در تهیه و ساخت مواد شیمیایی دیگر مورد استفاده قرار می گیرند.

 

 

تاثیر مواد شیمیایی مختلف در صنعت و زندگی

 

 

مواد شیمیایی مختلف در صنعت و زندگی دارای تاثیرات زیادی هستند که بعضی از آن ها عبارتند از:

1-تامین مواد غذایی

یکی از تاثیرات مهم مواد شیمیایی مختلف در صنعت و زندگی،در تامین مواد غذایی است.با استفاده از علم شیمی کودهای زیادی مانند:سوپر فسفات کلسیم،اوره،آمونیوم سولفات و نیترات سدیم را تولید و در اختیار تمام دنیا قرار داده است.این مواد شیمیایی مختلف در بهبود عملکردسبزیجات،درخت های میوه و دیگر محصولات زراعی کمک زیادی کرده اند.

 

تاثیراین مواد شیمیایی در تهیه و تولید بعضی از حشره کش ها،سموم دفع آفات و قارچ کش ها بسیار زیاد است و به نگهداری و محافظت از محصولات کشاورزی از باکتری ها و حشرات مضر کمک زیادی کرده است.همچنین نباید از تاثیر این مواد شیمیایی در ساخت مواد نگهدارنده مواد غذایی غافل بود.

 

2- کمک به بهبود امکانات بهداشتی و درمانی

از دیگر تاثیرات مهم مواد شیمیایی مختلف در صنعت و زندگی این است که بشر با استفاده از مواد شیمیایی و علم شیمی،داروهای نجات دهنده ی زیادی را برای انسان ها تولید کرده است.به خاطر کشف داروهای پنی سلین و گوگرد،انسان ها توانسته اند یک راه درمان مناسب برای پنومونی و دیاستری پیدا کنند.علاوه بر تمام این موارد،داروهای نجات دهنده زندگی از قبیل تاکسول و سیس پلاتین در درمان سرطان بسیار موثر هستند و برای درمان ایدز از AZT کمک می گیرند.

 

3- کمک به حفظ محیط زیست

یکی از تاثیرات مهم دیگر مواد شیمیایی مختلف در صنعت و زندگی،سازگار بودن آن با محیط زیست است.امروزه به کمک علم شیمی دانشمندان مواد شیمیایی مختلفی را ساخته اند که با با محیط زیست سازگار هستند که در حفظ و نگهداری طبیعت کمک بسیار زیادی می کنند.به عنوان مثال می توان تعویض CFC در یخچال ها را نام برد.

 

4-افزایش راحتی،لذت و تجملات

امروزه به دلیل پیشرفت خیلی زیاد در علم شیمی و اکتشافات،انسان ها زندگی خیلی راحت و لذت بخشی را پشت سر می گذارند.

 

5-نقش شیمی در صنعت

علم شیمی نقش بسیار مفید و با اهمیتی در رشد و توسعه تعدادی از صنایع دارد.این رشد و توسعه در صنعت شامل صنایعی مانند:تولید سیمان،شیشه،پارچه،کاغذ،چرم و …می باشد.همچنین در صنایعی از قبیل رنگدانه،رنگسازی،قند،نفت،داروسازی و پلاستیک کاربردهای خیلی زیادی از شیمی و مواد شیمیایی مختلف دیده می شود.

 

همچنین مواد شیمیایی و علم شیمیایی با تهیه کاتالیزورهای خوب و مناسب به ساخت و تهیه بیشتر اسید نیتریک،اسید سولفوریک ، آمونیاک و روغن های هیدروژنه شده کمک خیلی زیادی کرده است.

 

6-تاثیر مــواد شیــمیایی و علم شیمی در جنگ

تاثیر علم شیمی و مواد شیمیایی را در جنگ نباید نادیده بگیریم.شیمی نقش بسیار مهمی در کشف مواد انفجاری از قبیل دینامیت،نیتروگلیسیرین وTNT دارد.در ضمن علم شیمی در یافتن گازهای سمی مانند فسژن،خردل و …نقش خیلی زیادی دارد.

 

تاثیر مــواد شیــمیایی در زندگی کودکان و بزرگسالان

تاثیر مواد شیمیایی در زندگی کودکان و بزرگسالان با توجه به میزان در معرض قرار گرفتن آن ها و زمان قرار گرفتن آن ها متفاوت است.به طور مثال یک ماده شیمیایی می تواند در زمان های مختلف بر زندگی انسان ها تاثیرات مختلفی داشته باشد.

 

در واقع می توان گفت بر اساس تجربیات علمی،وقتی که اعضای بدن انسان در حال رشد و تکامل و همچنین برنامه ریزی برای یک عملکرد سالم هستند،به اثرات مواد شیمیایی خیلی حساس تر هستند،اگر در این فاصله زمانی،بدن با مواد شیمیایی تماس داشته باشد احتمال دارد که سبب تغییرات دائمی در عملکرد و سیستم بدن شود و تا آخر عمر زندگی آن فرد را تحت تاثیر قرار دهد به همین خاطر باید از کودکان و نوزادان  در برابر این مواد سمی و آسیب پذیر محافظت کنیم چون سیستم ایمنی،غدد درون ریز،سیستم عصبی و کل بدن آن ها هنوز در حال رشد و تکامل است و تحقیقات نشان داده است که اگر یک مدت زمان خیلی کوتاه نیز در معرض مواد شیمیایی قرار بگیرند می تواند تاثیر خیلی بدی در زندگی آن ها داشته باشد و منجر به ناباروری،سرطان پستان،ناتوانی در یادگیری و دیگر مشکلات بسیار جدی در سلامتی و زندگی آن ها شود.

 

تاثیر مــواد شیــمیایی مختلف در صنعت

از مهمترین ارکان های صنعتی در هر کشور،مواد شیمیایی می باشد.در کل مواد شیمیایی دارای دو دسته مواد معدنی و مواد آلی هستند.

 

در کل می توان گفت که مواد شیمیایی در صنعت تاثیر و کاربرد زیادی دارد زیرا به طور تقریبی همه ی کارخانجات و صنایع که خدمت و یا محصولی را ارائه می دهند در فرآیند کاری خود با توجه به نوع کار و فعالیت خود به مواد شیمیایی نیاز دارند.کارخانجات تولید کننده مواد غذایی برای تولید محصولات خود روز به روز بیشتر به مواد شیمیایی با گرید خوراکی زیاد وابسته می شوند.

 

تاثیر مواد شیمیایی مختلف در صنعت

تاثیر مــواد شیــمیایی در صنعت آبکاری

امروزه در صنعت آبکاری نیز تاثیر مواد شیمیایی را نباید نادیده گرفت.یکی از اسیدهای خیلی کاربردی و مهم در صنعت آبکاری،اسید کرومیک است.در پروسه های آبکاری از این مواد شیمیایی به منظور لعاب های شیشه ای و سرامیکی استفاده می شود.

 

تاثیر مواد شیمیایی مختلف در صنعت و زندگی از دید همه ی ما واضح است و می دانیم که این مواد و علم شیمی در زندگی ما تاثیر خیلی زیادی دارند به همین خاطر شرکت های واردکننده مواد شیمیایی و شرکت های توزیع کننده آن و شرکت های تولیدکننده بین المللی و برند آن ها دارای اهمیت زیادی است.در ایران شرکت نانو تک شیمی یکی از شرکت های مطرح و شناخته شده است که مواد شیمیایی مختلف را از بهترین برندها و شرکت های بین المللی خریداری و وارد می کند و آن را در بین متقاضیان آن توزیع می کند.

درباره modir

پیشنهاد ما به شما

راه اندازی یک آزمایشگاه

بایدها و نبایدهای مهم جهت راه اندازی یک آزمایشگاه

 راه اندازی یک آزمایشگاه طرح اولیه راه اندازی یک آزمایشگاه از زبان پزشک انگلیسی در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code

Call Now Buttonتماس با مدیریت